streda 29. novembra 2017

Malé radosti

V dnešnom článku by som sa s Vami rada podelila o veci, ktoré ma v poslednej dobe potešili. Vôbec neviem ako ma to napadlo. Ale myslím, že to bude celkom zaujímavé...
Broskyňový kompót. Konkrétne dnes. Nezvyknem jesť kupenské kompóty, keďže sa v nich nachádza zbytočne veľa cukru no spravila som výnimku. A neľutujem. Bolo to úplne ako pohladenie po duši a cítila som sa po ňom fakt dobre. No a čo že som sa okydala. Stálo to za to!
Môj obľúbený čaj. Mám ich viac no na jesenné a zimné obdobie si väčšinou kupujem jeden špeciálny. Nebudem prezrádzať aký to je. Všetci predsa máme ten svoj. Ale ak nevieš aký si dať tak napíš mne, ľúbeznému čajovému stvoreniu.
Potešenie druhých. Áno, asi klišé. Ale keď ja si vážne neviem pomôcť a vždy keď mi niekto z mojich blízkych z nadšením či úsmevom rozpráva či píše o veciach, ktoré ho potešili, tak sa teším aj ja. Občas však stačí keď vidím úsmev na ich perách.
Návšteva FAMU a Prahy. Ani neviem čo k tomu dodať. FAMU je sen. Sú tam pre mňa dôležité osôbky.  Praha je krásna. Majú tam artovné výstavy. A keď ešte k tomu stihneš aj koncertoprednášku a Signál tak...čo viac si priať? Síce to už bolo pred nejakým časom no aj tak to vo mne stále doznieva.
Deti moje. Moji ľudia. Takí, čo sú pre mňa dôležití. Jasné, nie vždy sa zhodneme. Máme svoje muchy. Ale aj cez to všetko ich fakt ľúbim a nechcem aby odišli. Takže...buďte tu so mnou, dobre? A ja sľubujem, že tu budem tiež.
Jeden z milióna. Kniha, ktorú som si kúpila celkom neplánovane. Už dlhšie som po nej pokukovala. Neľutujem. Nádherný príbeh, ktorý je tak skutočný až Ťa to núti premýšľať nad vecami čo Ti doteraz prišli úplne bežné.
Grace Kelly. Pesnička. Perfektná! Vôbec som ju nepoznala. No momentálne je pre mňa naj. A celkovo asi hudba. Veď to poznáte...
Večerné prechádzky. Také tie kedy rozmýšľaš, spomínaš, cítiš... Čas kedy nechceš ale potrebuješ byť sám.
A to by bolo asi všetko. Nie je toho veľa. Hlavne keď sa niektoré stali pred viac ako mesiacom. Ale verím, že aj keď niekedy v živote nemáme najlepšie obdobia, tak sa vždy nájdu situácie, veci, ľudia čo nás dokážu potešiť a aspoň na chvíľku nám spôsobiť pocit šťastia. Tak sa teraz posaď, zamysli a pri šálke obľúbeného čaju napíš o tých svojich.

7 komentárov:

 1. Super Ria :) Be happy :)
  a dosť dobrá fotka!

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Neskoro večer - bolo mi s Vami dievčence dobre, aj nabudúce príďte, hoci aj bez depky...

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Super näpad Riuš. Požičiaš mi niekedy tú knihu?😉😀

  OdpovedaťOdstrániť
 4. Krásne napadal sneh, v noci je to nádhera, dúfam, že do piatku vydrží a ty mi pomôžeš s prechádzkou, teším sa, cmuk...

  OdpovedaťOdstrániť