štvrtok 3. mája 2018

Toto chcem stihnúť do roka a do dňa
Celé naše detstvo túžime byť dospelí a keď už to má prísť, zrazu sa nám dospieť absolútne nechce. Zajtra (4.mája) to čaká aj mňa. Presne o 11:50 na obed budem dospelá. Keďže milujem narodeniny a celkovo sviatky, nie len moje ale aj mojich blízkych, mám obrovskú radosť. Najradšej by som bola s každým na kom mi záleží, bohužiaľ to však nie je možné. Rozhodla som sa však spísať si zoznam vecí, ktoré by som chcela za ten rok, čo budem mať osemnásť, stihnúť. Chcela by som navštíviť aspoň 5 krajín sveta. Cestovanie je jedna z činností, ktorou by ma bavilo sa živiť. Milujem spoznávanie nových vecí a krásu nášho sveta. Preto som sa rozhodla, že je načase konečne vycestovať.
Osamostatniť sa. Áno, tento bod je jeden z tých náročnejších, no rada by som si našla prácu a pokiaľ možno aj samostatné bývanie, prípadne s niekým.
Viac sa učiť. A tým nemyslím len veci potrebné do školy. Celkovo sa vzdelávať a nasávať nové informácie. Zodpovedať si na otázky, ktoré ma už dlhšie zaujímali.
Prečítať viac kníh a pozrieť si viac filmov. Hlavne tie knihy, ktoré v poslednom čase dosť zanedbávam.
Aktívnejšie blogovať. Tento bod som si stanovila už niekoľkokrát. Zatiaľ sa mi darí dať články približne 2 krát do mesiaca. Chcela by som však vydávať aspoň jeden článok týždenne.
Vyhrať Blogera roka. Je to síce ťažká výzva ale veď predsa nič nie je nemožné pokiaľ si za tým ideme.
Viac športovať. Myslím si, že tento bod bude asi najľahší. Nie, nie som žiadny extra športovec ale keď k cvičeniu pridám ešte pár krát do týždňa plávanie, budem nadmieru spokojná.
Prihlásiť sa na spoločenské tance. Áno, tento bod tak trošku súvisí s predošlým. Spoločenské tance sú niečo, čo ma zaujímalo odmalička no doposiaľ som hľadala skôr výhovorky ako riešenia. To sa však, pevne verím, čoskoro zmení.
Ujasniť si myšlienky. Tento bod sa týka môjho osobného života. V podstate k tomu dodám asi len to, že pevne verím v šťastné vyriešenie.
Urobiť niečo bláznivé! Mojim veľkým snom je paragliding. Na začiatok by však stačil nejaký menej adrenalínový no zato stále bláznivý zážitok.
Dostať sa na vysokú školu. V poslednej dobe mám pocit, že sa potrebujem s niekým porozprávať. Presne o tomto. Aj keď už som si vysokú školu vybrala, stále mám isté pochybnosti, či je to správna voľba.
Ochutnať veľa nových a hlavne pravých čajíkov. Možno ste si všimli a možno nie, ale som veľký milovník čajíkov a vždy sa poteším novému.
Každý deň sa na niekoho neznámeho usmiať. Veď predsa úsmev vždy zlepší niekomu deň, no nie?
Nasledovať svoje srdiečko. Áno, to robím stále. No nie vždy sa mi podarí ľuďom povedať ako veľmi mi na nich záleží.
Navštevovať svojich blízkych. Viac ako doteraz. Skrátka tráviť oveľa viac času s ľuďmi, ktorých nemôžem vidieť každý deň.
Vedieť sa o niekoho/niečo postarať. Mať skrátka zodpovednosť. Ťažko sa to vysvetľuje. Myslím si však, že to väčšina z Vás pochopí.
Veľa sa smiať. Áno, to je jedna z najlepších vecí na tomto svete. A najlepšie je, že nákaza druhých je pozitívna.
Nestratiť nikoho z mojich ľudí. Áno, možno jeden z najťažších bodov v mojom zozname no zároveň jeden z tých najpodstatnejších.

1 komentár:

  1. Paragliding !? Wat ? To si robíš srandu, to je odmalička môj sen ... ak to stihneš skôr ako ja tak si prosím recenziu :-D

    OdpovedaťOdstrániť